Finanční svoboda

Žít život podle svých představ. To je můj osobní důvod pro budování finanční svobody. Chci si své sny plnit, ne je jen snít. Život je příliš krátký na pouhé snění a čekání na důchod.

K tomu ale potřebujete dvě věci - peníze a čas. Jakmile příjmy z vašich investic pokryjí vaše výdaje, máte oboje, jste finančně svobodní. Tak jen nesněte a pojďte s Finančním býkem do akce!

VIZE A CÍL

VIZE BEZ AKCE JE SNĚNÍM. AKCE BEZ VIZE JE NOČNÍ MŮROU. Japonské.přísloví

Chcete-li někam dojít, musíte nejprve vědět, kam jdete. U peněz to platí dvojnásob. Nevíte-li, kam s financemi chcete dojít, nedojdete s nimi nikam. Mít jasnou vizi a cíl, kam se chcete finančně dostat, je prvním krokem k Vaší finanční svobodě. Nestačí ale jen chtít být bohatí nebo finančně svobodní. Musíte znát přesnou částku a mít datum. Já jsem si ve svých 30 letech stanovil cíl, že v mých 40 letech budeme já a moje rodina finančně svobodní.

STRATEGIE

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NENÍ TO, KOLIK SI VYDĚLÁTE, ALE TO KOLIK INVESTUJETE, KOLIK SI UDRŽÍTE. Arnold.Schwarzenegger

Není v tom žádné kouzlo nebo trik. Finanční svobodu vám přinese dlouhodobé a pravidelné investování. Čím více investujete, tím dříve budete finančně svobodní. Já osobně jsem si pro investování zvolil kvalitní dividendové fondy s výnosem okolo 7% ročně. Se správně nastavenou investiční strategií můžete být finančně svobodní i do 10ti let.

PLÁN

VYPLATÍ SE O VÝDAJÍCH PŘESTAT UVAŽOVAT Z MĚSÍCE NA MĚSÍC, LEPŠÍ JE UVAŽOVAT V DESETILETÉM HORIZONTU. Mr..Money.Mustache

Investování je plán. Dobře připravený plán. Ten se neobejde bez poctivého přehledu Vašich příjmů a výdajů a bez rozpočtu. A plánu na několik let dopředu. Na investování budete samozřejmě potřebovat zdroje. Ty najdete ve svém rozpočtu poté, co optimalizujete své výdaje i příjmy. Mně osobně k těmto účelům velmi dobře slouží "obyčejný" excel.

SYSTÉM

NEPRACUJTE PRO PENÍZE. NECHTE PENÍZE PRACOVAT PRO VÁS. Robert.Kiyosaki

Váš plán k finanční svobodě musí fungovat jako celek. Krásně sepsaný cíl, dobře zvolená strategie a skvěle napsaný plán Vám nebudou fungovat, pokud nebudete dodržovat systém a první nezaplatíte sobě. Já jako první výdaj v měsíci platím svému budoucímu já tím, že pošlu první platbu na investici do dividendového fondu.